Kilka słów o mnie

Mieszkaniec Jeleniej Góry (od urodzenia).

Absolwent SP Nr 3, II LO,Politechniki Wrocławskiej i WSB.

Członek Dolnośląskiego Ruchu Samorządowego i K'15.

Miejsce Pracy: JZO S.A.

Klub Radnych DRS

Podziel się z innymi

| |

Kolejna gra w gumki!

2013-08-03 10:38
Po problemie segregacji zużytych gumek moi koledzy z opozycji … zajęli się problemem poważniejszym… znacznie poważniejszym , złożyli projekt uchwały obniżającej stawki opłat śmieciowych… gdyż dostrzegli możliwość takiej obniżki i dostrzegli możliwość, że to nie oni mogą pozostać jedynymi obrońcami obniżek i że ten, z determinacją wprowadzany przez rządzących system zaczyna przynosić pozytywne efekty.
Nie mogli poczekać do początków października… by system ruszył, by mogła zostać zakończona weryfikacja deklaracji, by wyjaśnił się status najbliższego nam RIPOKA i by było wiadomo, gdzie wywozić będziemy odpady, by było już wiadomo, gdzie potrzebne są pojemniki gniazdowe… nie mogli poczekać do początku października, by system zaczął działać, by zobaczyć jakie są wpływy, by wszystko po prostu uczciwie i realnie policzyć, tak by uwzględnić już, przy planowanej korekcie stawek, także ulgi dla osób niepełnosprawnych i rodzin wielodzietnych … O czym w pospiechu po prostu zapomnieli. Nie mogli poczekać do początku października, czyli do terminu zaproponowanego przez nas… tych złych .
W ich argumentacji uzasadniającej taki tryb działania należy wyłuskać jednak kilka ważnych informacji:
1. Przetarg warto było powtórzyć, by zapewnić mieszkańcom możliwość obniżki.
2. Nie jest prawdą, że stawki w Jeleniej Górze są kosmiczne i zapewnią przyszłemu wykonawcy krociowe zyski… bo jakoś tłoku chętnych na przetargu po te frukty nie było…
3. Miasto nie może zarobić na systemie ani złotówki… nie może wydać na nic innego… nawet na budowę kolejnej pięknej fontanny… wszystko, co zostanie wzięte za dużo musi zostać zwrócone w kolejnym okresie. Wszystkie też braki w tym worku musi dorzucić z własnego budżetu... nie doda nam UE, ani rząd... musielibyśmy to sfinansować najprawdopodobniej ze zwiększenia podatków.

To kolejne działanie zmierzające do destabilizacji sytemu… kolejne, po pomysłach zatkania miasta niepotrzebnymi, obowiązkowymi pojemnikami (szczególnie w centrum, gdzie nie ma na nie miejsca i jedynym rozwiązaniem pozostaną pojemniki gniazdowe)… bo tak! Bo MY mamy zaje..sty pomysł, za który mieszkańcy musieliby zapłacić kolejne kilkaset tysięcy miesięcznie, a winna by była i tak Platforma …także za te kilkaset tysięcy, które mieszkańcy musieliby dopłacić w zwiększonych opłatach śmieciowych lub zwiększonych na ten cel podatkach od nieruchomości.
Ta kolejna niekompetencja … bo nie przypuszczam, że świadome i wyrachowane działanie …zabawa budżetem i mieszkańcami… uzasadniana jest przykładem niższych stawek w Legnicy. Przykład, który pasuje… jak już wielokrotnie mówiliśmy … jak wół do karety. Legnicę łączy z Jelenią Górą …chyba tylko wspólna diecezja. Legnica w odróżnieniu od nas ma wyjaśniony status RIPOKA, ma dwa razy mniejszą powierzchnię i trzy razy mniejszą odległość na wysypisko (przy założeniu, że korzystamy z Kostrzycy, a nie z Lubawki) dlatego koszty transportu są tam dwu-… trzykrotnie niższe.
Niestety ta inicjatywa musi być rozpatrzona … ale może być potraktowana jedynie jako wakacyjna zabawa wariata latającego z zapalniczką po stodole pełnej siana.

Komentarze

zabobrzanka @ 78.88.136.*

wysłany: 2013-08-05 09:57

Opowiada Pan bajki,samorząd miał kilkanaście miesięcy na przygotowania,lokalizacja pojemników gniazdowych jest znana,informacje przekazywały wspólnoty mieszkaniowe i spółdzielnie. Miasto brudne, pojemniki śmierdzące, w mieszkaniach usytuowanych koło gniazd pełno much czyli polski syf.Powyrzucane stare kanapy, gruz i sprzęt agd to wizytówka miasta i jego przedstawicieli. Wstyd

DUCH GÓR @ 92.234.95.*

wysłany: 2013-08-05 10:05

nie okłamuj ludzi,system opierał by się na przyjętych stawkach,a nadwyżki by wydano,tylko znalazło by się mądre uzasadnienie,i nie kłam bo na koniec roku budżetowego takie nadwyżki zostają w wielu jeleniogórskich urzędach,może byś opowiedział co się z nimi dzieje? co ty na to?

Robert Obaz @ 212.160.172.*

wysłany: 2013-08-05 14:31

Leszek w pewnych kwestiach zgadzam się z Tobą, jednak na kilka mam odmienne zdanie. Po pierwsze faktycznie pośpiech z uchwałą, po drugie przyjęli że płaci 80 tys. mieszkańców, co jest nieprawdą 60 tys t max (10% społeczeństwa na emigracji zarobkowej, 8% z kawałkiem jak pokazuje przykłada naszej RM mieszka poza Jelenią Górą :-), kilka osób pracuje i uczy się też poza miastem), cena niestety musi uwzględnić dodatkowe prace na uprzątnięcie dzikich wysypisk, fontanny kolejnej nie chcemy, no może remont Neptuna, który przecieka. A teraz z czym się nie zgadzam: nie można porównywać pow. Legnicy i Jeleniej Góry na wprost, bo do prawidłowej analizy należałoby odliczyć pow. rolnicze i pow. KPN, sprawa RIPOKA jest moim zdaniem zamknięta i będzie w Kostrzycy, a tylko naiwni twierdzą że wariant Lubawki jest jeszcze w grze. I najważniejsze! Ceny śmieci w Jeleniej Górze są jedne z najwyższych w kraju i to trzeba sobie jasno powiedzieć, może nie tak drogie jak loty do odległych galaktyk, ale porównywalne do lotów na księżyc. Koniecznie trzeba je obniżyć po analizie wpływów i deklaracji. Ciekawi mnie jak dzisiaj rozliczą moja wpłatę, skoro poprosiłem kolegę żeby wpłacił za mnie przelewem, a on wpisał tylko że opłata za śmieci :-). Chyba jak wszędzie powinniśmy dostać unikalne numery, po których osoby rozliczające będą identyfikowały wpłacającego, a tak będzie ogromny bałagan, a to nie jest już winą Posłów, bo organizacja pracy należy do ........
PS. A koledzy, którzy tak martwili się co robić z gumkami niech przestaną używać i zadbają o przyrost naturalny, bo kto na nich będzie pracował. Klub radnych tego ugrupowania nie świeci niestety przykładem

jeleniogórzanin @ 5.184.33.*

wysłany: 2013-08-05 15:56

Czy w Dziwiszowie wczoraj też tak lało?

trrrr @ 83.26.151.*

wysłany: 2013-08-05 18:35

a Pan już wiesz gdzie mieszkasz czy potrzeba kolejnego miesiące żeby się określić?????????

MS @ 83.26.170.*

wysłany: 2013-08-06 09:11

uśmieje się Leszku, jak w październiku przedłożycie stawki albo takie same, albo jeszcze niższe. Prawda jest dla radnych PO bardzo brutalna. Swojego czasu otrzymaliście koperty z wyliczeniem stawek śmieciowych. Była to czysta manipulacja, na którą daliście się złapać. Ponieważ nie macie ani odrobiny samokrytycyzmu, nie powiedzieliście mieszkańcom ani słowa prawdy w sprawie śmieci... i takie są efekty. Jak powiedział radny PO po ostatniej komisji rewizyjnej "nich ktoś wreszcie sprawdzi, co oni wyrabiają"... :)

Edek @ 87.105.77.*

wysłany: 2013-08-06 11:08

Aż dziwne, że brak komentarzy. Może to za trudne Panie inżynierze Wrotniewski dla sympatyków Panów Mroza,Sajnoga,PISu,itp. o czym Pan pisze jak wyżej. Poproszę o więcej cyferek,liczb i zestawień i "Będzie Pan zadowolony".
Pozdrawiam.

Bart @ 79.184.34.*

wysłany: 2013-08-07 21:32

Panie Wrotniewski, takie banialuki to gra w gumki Pana i pańskich kolesiów z PO! Jak pan śmie obarczać partię opozycyjną za próbę ulżenia doli mieszkańców Jeleniej Góry. Czy wasze kolesiostwo już tak bardzo oddaliło się od zwykłych ludzi, że nie pojmujecie, jak dużym ciężarem jest nowa ustawa? Baronowie i hrabiowie aż tak pogardzają plebsem? Wasze działania są żenujące, ustawa koszmarna i niedopracowana, wszystko po to aby doić, doić i zapewnić swoim precjoza. By żyło się lepiej - TFU!!!!

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: