Kilka słów o mnie

Mieszkaniec Jeleniej Góry (od urodzenia).

Absolwent SP Nr 3, II LO,Politechniki Wrocławskiej i WSB.

Członek Dolnośląskiego Ruchu Samorządowego i K'15.

Miejsce Pracy: JZO S.A.

Klub Radnych DRS

Podziel się z innymi

| |

REKOLEKCJE

2013-12-16 22:35
Usłyszałem ostatnio źródłosłów słowa Rekolekcje (łac. recolligere - zbierać na nowo, powtórnie) i tak sobie uświadomiłem, ile tych rekolekcji człowiek przeżywa w swoim życiu. Obecnie uczestniczymy w rekolekcjach adwentowych w kościołach, przechodziliśmy niedawno rekolekcje w niektórych ;) partiach politycznych, przed świętami na pewno wiele z nich odbędzie się też w naszych rodzinach.
Moja córka siadając w ławce w kościele zajmuje najczęściej miejsce między mamą i ojcem… łapie nas za ręce… Przyznam się, że jest to dla nas bardzo przyjemna chwila… niestety z wiekiem coraz rzadsza. Ostatnio jednak, coś jej wyraźnie nie pasowało… trzymała w jednej dłoni dłoń mamy, a w drugiej moją … patrzyła na to ze zdziwieniem spoglądając raz na lewo raz na prawo.
Po chwili ubrała odłożoną przeze mnie rękawiczkę i wyraźnie zadowolona złapała za dłoń mojej żony. Ten błahy moment uzmysłowił mi, że oto odbyły się jej małe rekolekcje, że ta rękawiczka połączyła symbolicznie w jej dłoni dłonie rodziców.

Takich małych rekolekcji życzę Państwu w tym niezwykłym, świątecznym okresie, życzę byście w zakamarkach „szuflad” odnaleźli swoje cudowne rękawiczki… i proszę nie zwracać uwagi, czy są eleganckie z jagnięcej skóry, czy moherowe, czy też te zniszczone, robocze z grubego drelichu …proszę się nie zastanawiać i je ubrać… naprawdę warto!

Komentarze

jo @ 79.186.11.*

wysłany: 2013-12-17 19:45

Robisz się na stare lata sentymentalny.


LW: Pewnie coś w tym jest ...właśnie niedawno uświadomiłem sobie, że moja młoda za rok odbiera dowód.

bu3las @ 79.186.46.*

wysłany: 2013-12-17 23:56

Tak, tak. W noc wigilijną nawet zwierzęta mówią ludzkim głosem...
Ale tak jakoś między sobą raczej, bo nie słychać. Także i PO... jakieś ludzkie odruchy mają.
.....

Powyższe było żartem, przekomarzaniem. :)
Oczywiście, jest adwent... Pójdźmy wszyscy do stajenki... Kolędować małemu.
A córka niech się zdrowo chowa. Pogodnych Świąt!

LW: ...taki czas, taka chwila...dziękuję i na wzajem!

Kaminski @ 78.8.43.*

wysłany: 2013-12-22 11:53

CO za stek ckliwośći? Ito u kogo? Obłudnika udającego katolika .Już dość takich hec! Pamietamy głosowanie w sprawie Tv Trwam,ktora mówi prawdę o PARTI OBŁUDNIKÓW!

Kaminski @ 78.8.41.*

wysłany: 2013-12-30 11:20

Partia Obłudników- zwalcząca z Tv TRWAM-JUŻ MY TO pami ętamy .Brawo-postępowy katoliku-wiesz lepiej niż biskupi o tej TV ale to choroba cyników z P.O.

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: