Kilka słów o mnie

Mieszkaniec Jeleniej Góry (od urodzenia).

Absolwent SP Nr 3, II LO,Politechniki Wrocławskiej i WSB.

Członek Dolnośląskiego Ruchu Samorządowego i K'15.

Miejsce Pracy: JZO S.A.

Klub Radnych DRS

Podziel się z innymi

| |

Latawce, dmuchawce…!

2014-01-13 13:29
Nowy rok… przyniósł nam zmiany i pewne ciekawostki. Zauważyłem rano, kupując bułki, że Jelenia Góra dokonała zmiany swojego hasła promocyjnego… zamiast „Jelenia Góra… i jedziesz w dobrym kierunku!”dostrzegłem na pojeździe MZK nowy baner „Piłem nie jadę!”…a ładną fotkę Majki zastąpił nobliwy herb naszego grodu… nie wiem tylko, kto jest autorem wypowiedzi jeleń, czy może… jednak KTOŚ inny! Wreszcie ten ktoś wykazał się refleksem i wyprzedził jedno duże miasto… miasto Łódź! Na szczęście u nas nie ma torów, a i kierowców autobusów coraz mniej! Podobnym refleksem wykazało się też już dwóch kandydatów do fotela prezydenta miasta, którzy ogłosili nam swoją decyzję o kandydowaniu… jeden zaproponował ponownie chęć dokonania rewolucyjnych zmian, drugi świetlaną drogę kontynuacji. Jeden sam sobie udzielił partyjnej rekomendacji, drugi ponownie otworzył swoją małą pomarańczową książeczkę i wyrecytował z pamięci tytuły zawartych w niej rozdziałów, wcześniej jednak wyzywając od impotentów wszystkich, którzy od dwóch kadencji skutecznie niweczą swoimi wynikami wyborczymi jego błyskotliwe kampanie. Rozumiem, że ja też jestem od urodzenia obarczony tą przypadłością, jako jeden z tych zbójów. Trochę jestem tym zaskoczony, bo żona niezmiennie od ponad dwudziestu lat bardzo mi się podoba… i przynajmniej dwa razy w tym czasie stanąłem na wysokości zadania, czego dowodem są m.in. moje dorodne córy. Nigdy też nie tańczyłem z facetami… chyba, że Zorbę. W polityce wszystko, co do tej pory osiągnąłem nie uzyskałem dzięki tatusiowi, czy wujkowi ze stolicy… ale pracą zespołu ludzi, którzy mają wspólne cele, poglądy i wizje …. jest to dla mnie sukces tym cenniejszy, że w trudnych momentach mogliśmy na siebie liczyć, by w końcu udowodnić, że zespół ten także jest skuteczny. Mam nadzieję, że wreszcie będziemy mogli pokazać też nasze pomysły i przekonać do nich wyborców… bo Temu Miastu przede wszystkim potrzeba „viagry”… tfu przepraszam! wigoru… by wszyscy, znowu mogli być dumni, z tego, że są JELENIOGÓRZANAMI!!!
A Panu Robertowi tradycyjnie życzę powodzenia!

Komentarze

Ramolek @ 77.114.78.*

wysłany: 2014-01-13 16:56

Proszę o komentarz do informacji dotyczącej budowy farmy fotowoltaicznej na gruntach Miejskich przekazanych Wodnikowi. Na jakiej podstawie prawnej Spółka z.o.o chce decydować o losach mienia Miasta. Czy w tej sprawie jest jakaś uchwała Wielce Szacownej Rady?

LW: Nie ma żadnej uchwały! Spółka musi uzyskać zgodę na inwestycję swojej rady nadzorczej powołanej przez właściciela...którego obecnie reprezentuje pan Prezydent. :(

Ramolek @ 5.60.222.*

wysłany: 2014-01-13 19:28

Ciekawe? Najpierw radosne podpisanie listu intencyjnego, a później zapytamy właściciela gruntu o zgodę. Dziwne. Co to się wyprawia w tej Jeleniej?

Ramolek @ 5.60.222.*

wysłany: 2014-01-13 20:33

Plan zagospodarowania to chyba sprawa Szacownej Rady, a nie Wielce Szanownego Prezesa. Tam ciągle brak literek oznaczających Prezesie możesz wszystko. Jutro z sąsiadami zakładamy farmę (jest pomysł aby coś sadzić, później inni będą palić, a legalizację mamy gdzieś). Jak Prezesowi wolno to i nam.

anonimous @ 178.37.215.*

wysłany: 2014-01-13 20:43

Przyłączam się do Pana życzeń - i tych byśmy mogli być dumni ze swego miasta (bo teraz trudno o to...) i tych dla tradycyjnego - od chyba 20 lat - "żelaznego" i niespełnionego kandydata :P

Alium @ 78.10.110.*

wysłany: 2014-01-13 21:57

A co z rozbudową lotniska? Czy kolektory będą skutecznie oślepiać pilotów i inwestorów nadlatujących do Jeleniej Góry ! Tak skutecznie blokuje się rozwój Kotliny na wiele lat !

jeleniogórzanin @ 78.10.252.*

wysłany: 2014-01-13 22:29

Mieszkańcom potrzeba bezpartyjnych fachowców, a nie żrących się między sobą partyjniaków, którzy poprzez szukanie haków i kompromitacje swoich niedawnych kolegów chcą rządzić samodzielnie aby zaspokoić swoje chore ambicje nie poparte niczym. Mam nadzieje że mieszkańcy w kiońcu się zorientują i nie pozwolą na dalsze niszczenie miasta przez towarzystwo wzajemnej adoracji A Panu życzę aby rekolekcje były skuteczne i żeby nie raz stawał Pan na wysokości zadania w życiu prywatnym a miasto pozostawił w spokoju

do Leszka W @ 78.10.101.*

wysłany: 2014-01-13 23:04

A te błeczki to były kupowane w Dziwiszowie , czy w Jel. Górze

LW: Na Bacewicz w dostawczaku :)

@ 78.8.58.*

wysłany: 2014-01-14 08:10

Zostaną tylko ludzie z plecami, którzy napewno będą dumni, że są jeleniogórzanami.

NICpoŃ @ 31.61.138.*

wysłany: 2014-01-14 18:10

Ten skuteczny zespół, na który się Pan powołuje już chyba od dwóch kadencji decyduje o kierunkach rozwoju miasta i go realizuje - więc ja mówię że już dziękuję. Z tymi nami jeleniogórzaninami też byłbym ostrożny bo ja naprawdę mieszkam w tym mieście, a nie jestem tylko zameldowany, a viagry mi nie potrzeba :) Proponuję również trzeźwiej spojrzeć na świat i to na prawdę - bo hasło promocyjne miasta na autobusie bardziej kojarzy mi się z kampanią profilaktyki niż z dobrym kierunkiem w którym podąża miejska komunikacja czy samo miasto, ale tego przy szybkim kupowaniu ciepłych bułeczek w swoim osiedlowym sklepie już Pan nie zauważył - rozumiem, autobusy jeżdżą za szybko

Twój Kooolega @ 212.165.108.*

wysłany: 2014-01-15 12:48

"Na szczęście u nas nie ma torów, a i kierowców autobusów coraz mniej!" Leszek - co ty napisałeś??? Uważasz to szczęście?

LW: W aspekcie picia tramwajarzy!...oczywiście!

Prosze o uczciwa odpowiedź @ 83.27.28.*

wysłany: 2014-01-16 14:04

Dlaczego w kilku słowach o mnie oszukuje pan jeleniogórzan? Od dłuższego czasu jest pan mieszkańcem sąsiedniej gminy Jeżowa Sudeckiego. To, że udało się panu zwieść wojewodę nie oznacza, że my mieszkańcy Jeleniej Góry jesteśmy również naiwni. Mamy nadzieję, że wybory zweryfikują pana i dostanie pan od nas nauczkę na całe życie.

DOLNOŚLĄZAK @ 83.21.247.*

wysłany: 2014-01-19 20:57

Popieram L.W. i kamratów jego. Jako sympatyk PO, dla ocieplenia wizerunku tej partii, proponuję;
1. Reanimacja Jeleniogórskiego Forum Samorządowego - pilna, wszak rok wyborczy już nastał. Bramki prezydenckie pora ustawić. 2. Zweryfikować fazę kameleonizmu aktywisty od dialogu, aby w dniu wyborów nagle nie przeobraził się.
3. Zmobilizować aktywistę-cyklistę.
4. Umocnić relacje z "Mańkutami", korzystając z pośrednictwa tych, którzy - z woli PO-partii - są obecni w gospodarczej przestrzeni samorządowej, przy tzw. korycie.
5.Robertowi P. zapewnić stałą dostawę wszystkiego co rajcuje damy, aby mógł on, sprezentować te akcesoria swojej wybrance. Nie ukrywam - pięknej.
6. Wraz z szefem PO-partii - przy użyciu wszystkich dostępnych środków - nadal dyskwalifikować partyjnego kumpla, który jeszcze Pełni Obowiązki prezydenta.
7. Pełniącego Obowiązki prezydenta postawić przed Koleżeński Sąd Partyjny za brak dyscypliny partyjnej i samonominację na kandydowanie w wyborach samorządowych.

Eryk @ 83.21.63.*

wysłany: 2014-01-25 23:13

Bardzo fajny blog.

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: