Kilka słów o mnie

Mieszkaniec Jeleniej Góry (od urodzenia).

Absolwent SP Nr 3, II LO,Politechniki Wrocławskiej i WSB.

Członek Dolnośląskiego Ruchu Samorządowego i K'15.

Miejsce Pracy: JZO S.A.

Klub Radnych DRS

Podziel się z innymi

| |

...i "święty" Marcin przyniósł nam prezent na Mikołaja !

2017-12-11 07:57
Jakiś rok temu, moja koleżanka radna zarzuciła mi, że jako przewodniczący "...nie edukuję radnych, nie tłumaczę przepisów, nie wskazuję miejsc, nad którymi szczególnie trzeba się skupić...". Odpowiedziałem trochę bez refleksji, że to nie jest zadanie przewodniczącego. Trochę pochopnie uznałem, że moje koleżanki i koledzy wiedzą, na czym polega ich mandat, a oprócz tej wiedzy mają spore życiowe doświadczenie. Zakładałem wtedy, że radni też uzupełniają wiedzę w tematach, które mogą być dla nich tabu, że oprócz chodzenia na spotkania, i zadawania retorycznych pytań, dokonują analiz, sami szukają odpowiedzi a przede wszystkim: Sami podejmują decyzje!
Dzisiaj jednak muszę, niektórym z nich zmienić pieluchę i podrzucić po paczce pampersów. Zgłaszane przez Komisję Budżetu i Finansów poprawki, lub przywołane, gdzie indziej "pobożne życzenia" to w większości sprawy, które są już w projekcie budżetu zawarte, a wymagają od prezydenta jedynie doprecyzowania opisów, wprowadzenia ich w uzasadnieniu do uchwały lub podjęcia konkretnych deklaracji już na sesji. Radni, którzy choć raz uczestniczyli w pracach nad projektem budżetu, to wiedzą, i nie trzeba już tracić czasu, by im to wyjaśniać i zwracać na coś uwagę. Sadzę, że właśnie takimi sprawami są między innymi, tematy takie, jak dokarmianie kotów, budowa chodnika, czy zwiększenie budżetu JCK.
Na komisji sprzed tygodnia padł wniosek zwiększenia o 600.000zł środków na sport z podaniem wyliczeń i źródłem finansowania, jednak został uznany przez prezydenta tylko za prognozę, która nie wiadomo czy się zrealizuje. Wniosek nie uzyskał większości głosów komisji, choć cały projekt uchwały budżetowej, także opiera się jedynie na prognozach. Idę o zakład, że nie wszystkie prognozy się nie zrealizują. Minimum 30% zadań inwestycyjnych pewnie zostanie odpuszczone, czego dowiodły poprzednie lata!

W tym momencie, muszę też oprócz zajmowania się zaopatrzeniem w pieluchy, wymienić przepełnione popielniczki w komnacie przyjaciela wszystkich dzieci "świętego" Marcina. Od kilku lat Prezydent prowadzi racjonalizację kosztów funkcjonowania oświaty, swoje decyzje opiera, na zleconych przez siebie analizach, wykonanych przez renomowaną firmę doradczą. Działania te przynoszą z roku na rok, jedynie coraz większe kwoty, których potrzebuje oświata, by przeżyć! Czy może to nie jest wystarczający powód, by Pan Prezydent przeniósł już swoje słynne zaangażowanie na inne sprawy w Mieście?
Po wielu godzinach pracy Komisji Oświaty, spotkań z księgowymi, dziesiątkach godzin przeznaczonych na wykonanie analiz przez służby finansowe miasta nie znaleziono marnotrawstwa, przerostów, malwersacji i nie znaleziono także istotnych obszarów do oszczędności, a wiarygodna prognoza, którą podzieliła jednogłośnie komisja (w tym radni z klubu Prezydenta) wskazuje na ok. 10.000.000zł niedoszacowania kosztów funkcjonowania edukacji w mieście. Brak tej kwoty w budżecie, to brak finansowania wynagrodzeń, zatrudnionych tam ludzi, przez ponad miesiąc.
Dziesięć milionów niedoszacowania kosztów w projekcie budżetu, to chyba poważny błąd, który rodzi ryzyko, że nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi nie dostaną wynagrodzeń przed świętami?!
Bardzo, bardzo przepraszam... za podjęcie tego wyzwania edukacyjnego po dwóch latach nieobecności w tym miejscu. Niestety w zawodzie nauczyciela i wychowawcy, który szanuję i podziwiam mam jeszcze wiele braków i sam muszę się jeszcze sporo poduczyć.
Jeżeli ktoś z Państwa dalej nie rozumie o co chodzi, to polecam, już tylko, podjęcie polemiki z Marcinem Zawiłą na temat aborcji, Sądu Najwyższego, wydarzeń historycznych i baśni braci Grimm.

Komentarze

Maciek @ 94.254.240.*

wysłany: 2017-12-11 16:54

Tą paczkę pampersów to trzeba podrzucić Marcinowi, bo oni sami sobie nie założą. I to koniecznie z instrukcją obsługi. Jeszcze trzeba palcem mu pokazać którzy na niego najbardziej srają, bo gościu chyba niedowidzi.

GDD @ 94.254.255.*

wysłany: 2017-12-11 19:42

nie dziwi mnie koncentracja radnych na chodniku i duże braki w budżecie; jeden z wielu przykładów: zp J.Łużniak dowodzi braku sensu prowadzenia dalej obwodnicy południowej (obok Czarnego i jego domu); czy zatem wcześniejsze obliczenia szacujące, że będzie ona przenosić 50% ruchu z "JPII" były błędne i dlatego udało się nabrać Generalną Dyrekcję Dróg (w końcu fachowców) i podatników -obywateli miasta na budowę dwóch jezdni zamiast jednej; ile milionów byśmy wtedy zaoszczędzili? na pewno kilkadziesiąt; starczyło by i na oświatę i na chodniki

adam @ 82.139.14.*

wysłany: 2017-12-11 20:25

Tak dosłownie kilka dni temu sobie pomyślałem, że powoli wybory idą, więc zaraz odżyją blogi takie jak ten... i proszę! ;)

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: