Kilka słów o mnie

Mieszkaniec Jeleniej Góry (od urodzenia).

Absolwent SP Nr 3, II LO,Politechniki Wrocławskiej i WSB.

Członek Dolnośląskiego Ruchu Samorządowego i K'15.

Miejsce Pracy: JZO S.A.

Klub Radnych DRS

Podziel się z innymi

| |

Oj tam! Oj tam! Nic się nie stało… Polacy nic się nie stało!!!

2012-09-12 19:20
Porozumienia Sierpniowe były możliwe, bo ówczesna władza czuła, ze rośnie siła oporu całego narodu.
/B.Komorowski/Odnoszę ostatnio wrażenie … że to, co słychać w naszej obecnej, medialnej rzeczywistości… to jeszcze nie głos całego społeczeństwa… a na pewno nie opór całego narodu. Większości nie interesują nasze „filozoficzne” wywody, riposty i komentarze … tylko koncert Maryli Rodowicz, sztuczne ognie i to namioty, jakiego browaru zostaną wystawione na murawie. Te nasze przekomarzania, są kolejną gierką popadających w samouwielbienie wykształciuchów. Po prostu ONI … to co dzieje się na ekranach, traktują ze swoim zdrowym rozsądkiem, jako kolejny serial … kolejną dawkę zmieniających się obrazków czarnego sitcomu… szkoda im zdrowia i nerwów na angażowanie się w te igry…
Gdy media złapią za rękę polityka na jakimś szfidlu… to mówi on zwykle, że ta kończyna nie należy do niego… małym pocieszeniem jest to, że standardy dwóch wiodących partii są takie, że gdy o winie wypowiada się już niezawisły sąd Najjaśniejszej, to automatycznie wykluczają one ze swego stada tą czarną owcę… w odróżnieniu od partii rolników, zbieraczy i pasterzy, która nie pozwoli skrzywdzić żadnego członka stada… i jak Jagienka zarzuca woal i krzyczy … Mój ci on! Mój!
Aby przedrzeć się do świadomości takiego widza, trzeba obiecywać złote góry (Amber Gold) … trzeba być bardzo kontrowersyjnym i jak ostatnio Korwin Mikke wyzywać ludzi od debili… trzeba zdobywać głosy Polonii na trupach Katynia, jak Obama.
Jakie to ma znaczenie?... żadne… do póki nie uświadomisz sobie, że ta złapana ręka wybiera skwarki z kaszy na Twoim talerzu… na Twoim stole … w Twojej kuchni!

PS.
Odpowiedzmy też sobie… Co najbardziej rani nasze obolałe wykształciuchowe dusze ?… co nas najbardziej denerwuje … co nas pcha do tego, by protestować wbrew wszystkim?... mnie najbardziej drażni nieprofesjonalizm i brak empatii…. szczególnie u ludzi, którzy muszą to coś (w swojej robocie posiadać) wobec ludzi, którym najbardziej to jest potrzebne. Ottt… Choćby ostatnio zaproponowano organizacjom pozarządowym udział w „Tygodniu Organizacji Pozarządowych w Jeleniej Górze”… zaoferowano w zamian bezpłatne użyczenie sal gimnastycznych, boisk itp. Nikt nie zdobył się na trud, by spojrzeć, kto stoi po drugiej stronie … a największe i najbardziej prężne organizacje w Tym Mieście reprezentują przecież ludzi niepełnosprawnych, chorych, starszych, emerytów i rencistów . Nie wiem, czy akurat sport jest pierwszoplanową dziedziną, która powinna integrować te środowiska … nie wiem też, czy nie lepiej było zaproponować tym ludziom udziału w powszechnych, specjalistycznych badaniach diagnostycznych… udostępnić seniorom, na co dzień, miejsca dla realizacji ich pasji w puściejących szkołach… zapytać ich po ludzku co ułatwi i uatrakcyjni im życie… ale najprościej jest zorganizować mecz gwiazdek, przebrać dzieci w stare gazety i urządzić kolejny ekohappeninng… niestety najtaniej i najprościej.

Komentarze

Robert_Goduszyn @ 79.186.19.*

wysłany: 2012-09-12 20:47

Witam,

Panie Leszku może odniesie się pan kto i jakie dofinansowanie dostał na organizację tego festiwalu i na co chce przeznaczyć środki. Podsyłam od razu link i proszę o komentarz. http://bip.um-jeleniagora.dolnyslask.pl/dokument.php?iddok=8737&idmp=5&r=r

LW: Pod podanym linkiem widać kto i na co?

jelgór @ 78.10.110.*

wysłany: 2012-09-12 23:04

nie przesadzaj, przykładowo twoje jfs jak powszechnie wiadomo nie jest ani emeryckie, ani asportowe! jest parę stowarzyszeń, które zrzucają sie na wynajem sal sportowych (wiesz o tym przecież) i w sumie można się zastanowić, czy nie powinny mieć tych miejsc stale za darmo pod jakimiś warunkami... myślę, że samych organizacji sportowych różnych dyscyplin jest więcej niz tych poświęconych zaawansowanemu wiekowi i chorobom! zresztą twoja propozycja by ufundować np. badania prostaty i mamografię też mogłaby być niezbyt atrakcyjna dla wszystkich, co nie zmienia faktu, że to pierwsza tego rodzaju impreza i oczekiwania odbiorców nie są jeszcze znane, więc wszystko może okazać się zarówno udane, jak i nieudane! ja sie cieszę, ze miasto robi coś z mieszkańcami zamiast umacniać ich w bierności i malkontenctwie, a dokąd ta impreza nas doprowadzi, zobaczymy po kilku edycjach, pozdrawiam i czekam na deklarację pod moim poprzednim komentarzem!

DUCH GÓR @ 77.99.74.*

wysłany: 2012-09-12 23:12

Panie LESZKU!!! ILE W SYSTEMIE JEST PRZEZNACZONYCH PIENIĘDZY NA JEDNEGO WIĘŹNIA!!! A ILE NA OSOBĘ NIE PEŁNOSPRAWNĄ!!!KALEKĘ LUB INWALIDĘ!!! PROSZĘ O ODPOWIEDŹ!!!


LW: Trudny z Pana gracz! Myślę, że chodzi Panu o to, że o 76 zł/dziennie za dużo? ... i moralnie ma Pan rację!!!!

Paweł Kucharski @ 78.8.45.*

wysłany: 2012-09-13 00:35

Coś Pan Przewodniczący jakby sceptyczny wobec miejskich decyzji? To po co zasiada i po co jest prominentnym członkiem rządzącej partii. Czyżby tylko, by płakać na blogu, że to nie jego i jego kolesiów ręce to nasze wokół nas pier...ą? Na Ściegny Panie Przewodniczący, na Wrocław, a nie głowę pod marynarką Schetyny chować i tylko na niszowych forach gardłować, upewniwszy się uprzednio, że kierownictwo ich nie czyta, bo po co mu ten stres.


LW: Kolejny Pana wpis ... Merytoryczny i bez inwektyw!...czasem by Pan się zdziwił... kto czyta!... poza tym zawsze można wydrukować i podać szefowi!

Rafał Piotr Szymański @ 188.33.117.*

wysłany: 2012-09-13 11:36

Zaczynam się zastanawiać, czy pan Radny to koalicja, czy opozycja... ;)))


LW: Koalicja ze swoimi! Opozycja z wrogami! ;)

Paweł Kucharski @ 78.10.102.*

wysłany: 2012-09-13 12:15

Szanowny Panie Leszku,

pozwalam sobie wykorzystać Pański blog w sprawie apelu do ludzi myślących o Polsce i Polakach.

PO, pewna skuteczności straszności PiS stała się absolutnie arogancka. Zamiast rządzeniem zajmuje się gierkami politycznymi - i to na każdym szczeblu. Przykłady fatalnych powołań w rodzaju Gowina, Arłukowicza i delegatów Pawlaka ściąga partię w dół.

Najnowsze przykłady z Amber Gold i gangiem pruszkowskim tylko potwierdzają potrzebę zamiany zarządzania rządzeniem. Wiem, że ogłoszenie dziś nowych wyborów byłoby dla PO klęską. PiS też nie ma szansy na przejęcie władzy. Sytuacja jest absolutnie patowa. Polacy mają obecnie wybór między złym, gorszym i jeszcze gorszym.

Sytuacja dojrzała do powstania rodzaju ruchu obywatelskiego, bez dominacji partyjnych (bo te się absolutnie skompromitowały) opierającego się na ludziach, którym zależy na tym, aby Państwo działało, abyśmy żyli w Państwie prawa, abyśmy mogli korzystać ze służby zdrowia, by prokuratura wypełniała wyznaczone jej prawem funkcje, byśmy czuli się bezpiecznie i by chciało się w tym kraju żyć.

Kontynuacja obecnej linii musi, przy najbliższej okazji, doprowadzić do rządów POPISu. Ta konfiguracja nie obiecuje żadnej zmiany na lepsze. Trzeba, zamiast trwania w objęciach PO i PiS, dopuścić nową krew. Widać, że zawodowi politycy nie są w stanie wypełnić pokładanych w nich nadziei - należy więc otworzyć szeroko drzwi na nowych ludzi.

Ten układ trzeba zmienić.


Jeśli inne argumenty nie są wystarczająco efektywne, to może trzeba uświadomić obecnie rządzącym, że kontynuacja tej linii pozbawi ich ciepłych posadek i jeśli nie dla Polski, to dla ochrony własnej d. działacze powinni tupnąć na grających w polityczne warcaby przywódców.

Musi się coś ruszyć i zmienić, bo nie tylko JG, ale Polska przegra swoją szansę. Na naszym, prowincjonalnym podwórku nie może być tak, że radni, nawet należący do rządzącej partii, nic nie mogą.
To samo jest w Sejmikach i to samo w Sejmie. Te instytucje zostały zredukowane do roli maszynek do głosowania. Nie tak było to wymyślone. Posłowie i Radni przestali być przedstawicielami wyborców i stali się wiernopoddańczymi zakładnikami karmiących ich partii.

Istnieją, w naszym kraju, konstytucyjne mechanizmy przeprowadzania zmian we władzach. Trzeba je tylko uruchomić. Może nie doprowadzą do rewolucji, ale wywrą presję na arogancką władzę.

Może jestem idealistą, ale sen, który mieliśmy - w obecnym układzie - pozostanie tylko snem. Jeśli władza ma Polaków i Wyborców w d.., to ci muszą jej uświadomić, że istnieją i że władza zostaje władzą dzięki głosom i poparciu wyborców.

Istnieje w Polsce grupa 50% wyborców, którzy swoim zachowaniem okazują absolutny brak zainteresowania tym, co dzieje się na górze i wyśmiewa aktywnie uczestniczących w wyborach. Twierdzą oni i to twierdzenia staje się coraz bardziej realnością, że oddane głosy i tak nic nie dają, bo Radni i Posłowie i tak będą realizować cele partyjne, a nie narodowe. Ta grupa jest do zagospodarowania. Trzeba jej jednak pokazać perspektywę. Trzeba jej uświadomić, że jej głosy nie zostaną jedynie wykorzystane jako alibi do realzacji egoistycznych celów partyjnych i nowych posadek dla wiernych.

Drogi Panie Przewodniczący, bez odważnych wśród wybranych przez Naród, będzie o wiele trudniej i zapaść będzie trudniejsza do rewitalizacji.

Dziękuję za wysłuchanie.


LW: Widzę, że optyka się poprawiła... czyżby nowe okulary? Generalnie ma Pan rację! Wg mnie wystarczy kompetencja i profesjonalizm... a nie zakompleksienie i szukanie wroga wśród najbliższych za najbliższym winklem! Może jestem idealistą!
Serdecznie dziś pozdrawiam!!!!

:0 @ 77.254.106.*

wysłany: 2012-09-13 19:06

Mam nadzieję, że rozumiem co w tym wpisie autor miał na myśli, a jeśli tak, to się z nim co do zasady zgadzam. Widzę u Niego coraz większą frustrację, bezsilność i niechęć do walki. Skoro tak czuje człowiek bliski ludziom z ratusza, to ile musi mieć siły przeciętny mieszkaniec, żeby cokolwiek zawalczyć. Widzę, że temu człowiekowi już się coraz mniej chce i nie zdziwię się jeśli niestety zniknie z naszej I ligi politycznej. Trochę się nie dziwię, a trochę mnie to złości. Złości, bo jedna z jaśniejszych postaci poddaje się bez walki. To prosta droga do umocnienia pozycji bufonów, czystej krwi bezideowych karierowiczów. Tutaj wolę już Korwina-Mikke. Ten przynajmniej ma stałe poglądy i niezależnie od tego jak bardzo się na starość pogubił, nikomu w otwór nie wchodzi. Blogowanie, to wbrew niektórym gierojom ukrywającym się pod znaczkami, jak ja, odważna rzecz. To nieprawda, że ratusz tego nie czyta i są na to dowody. Piszcie więc ludzie, co wam w sercu gra. Masy głos nie może być zupełnie lekceważony, a historia to wielokrotnie potwierdziła.
Z drugiej strony. Panie Leszku, może czas zacząć wypełniać swoje obowiązki partyjne. Może warto przypomnieć sobie o członkach PO, poczytać statut, rozszyfrować nazwę PO, odkurzyć platformę i zaprosić na nią obywateli? Jeśli nie, to po raz kolejny powtórzę – Pan będzie współwinny rządom abnegatów intelektualnych, mątew, nieudaczników, które przyjdą w końcu, wobec braku alternatywy. Tutaj niech w lustro zajrzy P.Kucharski i sam odpowie sobie na pytanie, co może zrobić w PO, a co przynosi rzucanie oskarżeń i żali na prawo i lewo.
Przy okazji dwa pytania ;
Jak miasto przygotowuje się do zmian w opłatach za śmieci, jakie są tutaj wizje i kiedy ktoś zacznie coś ludziom o tym mówić, żeby się odpowiednio wcześnie przygotowali. A przy tym, czy macie zamiar bronić miejską spółkę przed przegraną w przetargu.
Czy popiera Pan wizję kontynuacji budowy obwodnicy, wobec szeregu ważniejszych potrzeb.
Jeden wniosek.
Proszę zawalczyć o budowę wiaduktu w Al.JP II przy Castoramie. To moim zdaniem najwęższe gardło w mieście.

LW:
Niechęć do walki - błąd! ... jeszcze próbuję!
Jakby mi się nie chciało i nie zależało ... to zająłbym się swoim zaniedbanym trawnikiem!
Korwin po ostanich występach o niepelnosprawnych ...to już zupełnie nie moja bajka!
PO - 100%!!!!
Śmieci... a własciwie odpady komunalne... sądzę, że dla płacących powinno być taniej! O zmianach w stosownej Spółce i akceptowaniu nieudolności już pisałem! :)
Kontynuacja budowy obwodnicy ...zgodnie z koncepcją... miasta na to nie stać ...przynajmniej w najbliższych latach!...tylko środki centralne ...ale na te nie ma co liczyć!
Myślę też, że te 10-20 mln na wiadukt to nie są najpilniejsze wydatki Jeleniej Góry!

Nie wiem czy pytający jest zadowolony z odpowiedzi?

DUCH GÓR @ 77.99.74.*

wysłany: 2012-09-13 19:41

Panie L.W.PROSZĘ O ODPOWIEDŹ,odpowiedzmy mieszkańcom!!!.jaki dobrobyt komu dajemy?

DUCH GÓR @ 77.99.74.*

wysłany: 2012-09-13 19:57

panie Leszku mnie nic nie interesuje tylko prawda,w tych zapytaniach są koncepcje,do zmiany prawa a ludziom będzie żyło się lepiej,

jelgór @ 78.10.109.*

wysłany: 2012-09-13 21:20

...cisza - czyżby radny miał serwer w berdyczowie?


LW: Tak wiem! Kolejny Twardziel... dopominający się o odpowiedź na kiedyś zadane pytanie... i niestety z mojego okręgu!

Uważam, że JG stać na 1-2 imprezy kulturalne o europejskiej/polskiej renomie! Silesia Sonans jest jedną z nich! Nie widzę powodu przyłączania się do imprez Wrocławia... zysk dla miasta zbyt mały!!

Paweł Kucharski do "O" @ 78.10.135.*

wysłany: 2012-09-13 22:03

Proszę przeczytać mój wpis powyżej. Tyle co do lustra. Sprawa druga: NIGDY NIE BYŁEM CZŁONKIEM PO i wolno mi krytykować tych wszystkich, którzy - moim zdaniem - na to zasłużyli.

Czytelników sprawą jest czy i na ile się z moimi poglądami zgadzają.

Paweł Kucharski do L.W. @ 78.10.135.*

wysłany: 2012-09-13 22:24

Ale brak tego profesjonalizmu i kompetencji (o czym już pisałem) są największą bolączką obecnego układu.
Właśnie te cechy powinny być jedynym kryterium przy układaniu wszelkich list wyborczych. Ale wówczas ego kierowników może nie zostać zaspokojone lub kierownicy muszą również być wymienieni na profesjonalistów, a z tym - jak na tą chwilę - trudno.

jelgór @ 78.10.109.*

wysłany: 2012-09-13 22:50

pozostaje póki co na koncerty wratislavia do barda jeździć... z poczuciem niezrozumienia, jak można walkowerem oddawać taką imprezę? za chwilę przez wrocław przejdzie szaleństwo europejskiej stolicy kultury, a my mamy się obrażać na ważne imprezy dlatego, że nie są z naszego impresariatu? to tak jakby przy euro 2012 nie próbować powalczyć o turystów piłkarskich, bo mecze też nie u nas! mnie się koncepcja rozproszonej stolicy bardzo podoba, a jeśli dodatkowo w jeleniej będą te 2 imprezy rodzime, o których piszesz, to jelenia góra już w ogóle stanie się ogrodem rozkoszy ziemskich! tylko które dwie?

DUCH GÓR @ 77.99.74.*

wysłany: 2012-09-13 23:50

dziś jest mi przykro,jest pan 3 -cim radnym z PO,który nie chce odpowiedzieć,na zadane pytanie,niech mi pan wierzy że to delikatne pytanie, bo opis do tych pytań mógł by być straszny.mam wrażenie że ludzie wstydzą się za was,sam się wstydzę, pomimo tego że to z moich donosów,zmieniła się polska w dużej mierze.kilka tyg temu była mowa o donosach w telewizji żeby pan wiedział ile zrobiłem dobrego !!!to pan bu3las nie uwłaczał by mojej godności i mojej ambicji,lecz to go nauczy że ludzi nie powinno się lekceważyć !!!

:0 @ 77.254.106.*

wysłany: 2012-09-14 00:09

Czuję się niezmiernie usatysfakcjonowany odpowiedz w ogóle uzyskawszy, co w czasach mailowych wielu umyka uwadze, a i o poziomie kultury czasami świadczyć to może. Treść o pragmatycznym podejściu do spraw świadczy i na głos w wyborach zasługuje, choć z okręgów różnych pochodzim. Jeśli me zmysły jeszcze sprawują się należycie, to zdanie w peowej sprawie mamy podobne? Skoro nie budujemy dalej obwodnicy, to po co v-ce wydaje pieniądze na projekt odcinka do Mickiewicza? Sam za niego zapłaci z gazu łupkowego? Wiadukt na JPII - może i racja, ale tu szybciej o pieniądze obce będzie.

ms @ 79.162.135.*

wysłany: 2012-09-16 11:04

Jeżeli chodzi o Jagienkę, to w Krzyżakach była Danuśka.

LW: Racja... tylko, ze sytuacja w tamtej partii nie przypomina Sienkiewicza tylko Reymonta.

:0 @ 83.238.232.*

wysłany: 2012-09-21 14:45

Proponuję zapoznać się z poniższym artykułem. Niektórym władzom chce się z mieszkańcami komunikować, nawet w wydawałoby się oczywistych sprawach, ale jak to lepiej wygląda.
http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/slask/ruda-slaska-mieszkancy-za-naliczaniem-oplaty-za-sm,1,5253441,region-wiadomosc.html

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: