Kilka słów o mnie

Mieszkaniec Jeleniej Góry (od urodzenia).

Absolwent SP Nr 3, II LO,Politechniki Wrocławskiej i WSB.

Członek Dolnośląskiego Ruchu Samorządowego i K'15.

Miejsce Pracy: JZO S.A.

Klub Radnych DRS

Podziel się z innymi

| |

Jak każdy … jestem niewidomy!

2012-10-13 22:14
13 października… w Warszawie wczoraj wylądowało UFO… a w Polsce obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Białej Laski, święto ludzi niewidomych i niedowidzących. Jego celem jest pokazanie nam „ślepym” problemów ludzi niewidomych i niedowidzących, w tym dniu Oni udowadniają nam, że nie potrzebują litości, gdyż są nam równi… a nawet lepsi i doskonalsi… gdyż ich zmysły są bardziej czułe i nawet, gdy w absolutnej ciemności śpiewają „Czerwone korale”…to widz widzi biel płótna i karmin ust, być może nie oczami lecz sercem.
Egoistycznie w codzienności nie zauważamy problemów i praw ludzi niepełnosprawnych, czego najlepszym dowodem są relacje z zeszłotygodniowej debaty z prezydentem Jeleniej Góry, które nie zauważyły dość szeroko omawianej problematyki osób niepełnosprawnych, niedostępności dla nich sali Rady i gabinetu prezydenta… a nawet koślawej i niedostępnej Im ul. 1-go Maja… Za to szeroko komentowano stosunek władzy do legalizacji związków homoseksualnych.

Zbliża się dzień, który znowu… jak co roku, doda nam chwilę refleksji, zadumy. Dzień, w którym będziemy wspominać Tę Wielką Postać, Która pozostawiła nam „parę” mądrych słów, z których możemy czerpać tą zwykłą, prostą ludzką mądrośc… chodźby np.:

Siła państwa i jego rozwój zależą w dużej mierze od mądrej i sprawnej pracy samorządów, tak aby dla wszystkich w domu ojczystym starczyło chleba i żeby nikt nie czuł się zapomniany.

Komentarze

jelgór @ 78.10.105.*

wysłany: 2012-10-14 00:21

króko mówiąc, zbliża sie biała laska, która przypomina, że niewidomość jest jedynym wyjątkiem od zakazu wstępu z psami do parku w cieplicach

Z.B. @ 188.33.14.*

wysłany: 2012-10-14 12:45

Jak to jest pracuje Pan w zakładach optycznych i jest Pan niewidomym? To co Pan robi na sesjach Rady Miejskiej?.

LW: Jak napisałem... ja też jestem! Czy niewidomy nie moze być radnym?

:0 @ 37.128.1.*

wysłany: 2012-10-15 16:38

Wolności nie można tylko posiadać, nie można jej zużywać. Trzeba ją stale zdobywać i tworzyć przez prawdę.


LW: Rzeczywiście...

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: