Kilka słów o mnie

Mieszkaniec Jeleniej Góry (od urodzenia).

Absolwent SP Nr 3, II LO,Politechniki Wrocławskiej i WSB.

Członek Dolnośląskiego Ruchu Samorządowego i K'15.

Miejsce Pracy: JZO S.A.

Klub Radnych DRS

Podziel się z innymi

| |

BOMBA WODNA

2013-01-25 17:30
Nad Jelenią Górą wybuchła bomba wodna zniszczyła resztki demokracji i zamieniła Jelenią Górę w białoruski łagier. Odebrała głos opozycji i wprowadziła totalną cezurę na siłę i ich merytorycznej krytyki.
Panowie mam propozycję zdejmijcie swoje krótkie spodenki, odrzućcie łopatki i grabki i weźcie się do cholery do roboty, by nam nie było tak łatwo! Bo poprawi to jakość władzy… a i przy okazji zwiększy Wasze notowania.
Przypominam, że bycie radnym to nie bezproduktywne mielenie ozorem , użalanie się i krytykowanie wszystkiego. To, że nie zgodziliśmy się na debatowanie o taryfie, na którą już ani my, ani Wy nie mieliście wpływu …to świadoma decyzja mojego klubu, którą poparło też kilku radnych innych opcji. Przyznacie jednak, że nie kazaliśmy wyłączyć prądu w ratuszu, by uniemożliwić Wam odbycie spektakularnego i egzaltowanego briefingu, o którym głośno dziś na portalach. Wasz głos był bardziej donośny …byliście bardziej słyszalni, przekazaliście merytorycznie swoje stanowisko w 7 minut i przy okazji zaoszczędziliście sobie i nam 3h i 7min na jałową, bezproduktywną dyskusję.
Wg Was mój klub brutalnie wykorzystuje swoją większość uniemożliwiając Wam wykonywanie ustawowych obowiązków… jeżeli tak jest w rzeczywistości… to proponuje zgłosić sprawę odpowiednim, przeznaczonym do tego organom, by wzięły Was w ochronę.
Niestety obawiam się że jedynym organem może tu zostać IUCN i jej Czerwona Księga.
I jeżeli tak jest faktycznie, to odpowiedzcie swoim wyborcom, dlaczego dopuściliście np. do budowy, krytykowanej przez Was fontanny , czy wydania pozytywnej opinii dotyczącej nowej taryfy za wodę w komisji g.komunalnej… Wasze jednomyślne, głośno powiedziane NIE mogło spokojnie dać Wam satysfakcję ze zwycięstwa… tylko jest problem, trzeba by wówczas ponieść jego konsekwencje… a z tym gorzej… niech lepiej idzie to na konto Platformy!… i lepiej wstrzymywać się od głosu w różnych gremiach, gdzie nie ma kamer i wyborcy nie widzą, niż konsekwentnie mówić NIE!
Wracając do bomby wodnej! Przy uchwalaniu taryfy za wodę w 2012 roku, publicznie obiecałem Państwu, że ja dopóki nie zobaczę porządku w finansach i zarządzaniu spółką Wodnik to nie podniosę już ręki za żadną podwyżką stawek taryfowych. Informuję, że nic się nie zmieniło! Dalej uważam, że Spółka ta, to taka ochronka, w której średnia płaca wynosi 3.700, są coroczne podwyżki, sprzedaż ilościowa maleje, a zatrudnienie pozostaje na praktycznie takim samym poziomie. Dla przykładu, by sprzedać 1.000.000m3 wody, wodociągi w Warszawie zatrudniają 20 osób, w Bielsku Białej 27 … a w Jeleniej Górze???????????? TYLKO … 70!!!!!
Na studiach usłyszałem jedną interesującą definicję ceny... Cena to suma kosztów, za które klient gotów jest zapłacić … ja niestety widzę tam jeszcze wiele kosztów, za które nie chcę płacić.

Komentarze

bumcyk @ 83.30.179.*

wysłany: 2013-01-25 19:37

Zawiał musi odejść.

Marcin Kaflik @ 46.112.43.*

wysłany: 2013-01-25 20:20

piątek - wieczór - dzięki za rozrywkę

lesi @ 159.205.104.*

wysłany: 2013-01-25 22:17

dobry czlowieku z PO a co powiesz o Tauronie toz to przytulne KORYTO twoich kolegow partyjnych/karierowiczow kanapowych/z sztandarowym Pawka Morozowem tow.Mazurem Rafalkiem.Czasy ekipy/przybledow/P.Pokoja,Zawily,Obrebalskiego,Czerow,Pa pa-jow i im podobnych mijaja tylko kto k...wa po nich posprzata.Napewno nie pan i panu podobni gdyz nie czujecie tej ziemi i jej ducha.

cześć wujek @ 83.26.184.*

wysłany: 2013-01-25 23:17

Ale żeby być zgodnym ze swoimi przekonaniami trzeba mielić własnym a nie partyjnym ozorem jako nadrzędnym a jeśli już tak jest nie można mówić że reprezentuję wyborców. Wg zasady" po co bogatemu biedny kolega" , władza często słyszy ale nie słucha a to powinno ją cechować, może nie zawsze bo kowal nie musi być dobrym rolnikiem ale może chociaż czasem...

sceptyk @ 159.205.127.*

wysłany: 2013-01-26 07:58

Jest tylko jedno "ALE" Panie Radny.

Dlaczego taki stan toleruje udziałowiec Wodnika czyli miasto Jelenia Góra ??? Dlaczego toleruje to Prezydent Miasta ? I dlaczego nie mówi sieo tym na posiedzeniach Rady Miasta ? Podobnie zresztą jak o sytuacji bałaganu i przerostów zatrudnienia w MPGK, MZK, itd itp...

A propos MZK i ciągle rosnacych cen biletów - polecam lekturę na http://serwisy.gazetaprawna.pl/transport/artykuly/675551,trwa_cichy_bunt_pasazerow_rosna_ceny_biletow_wiec_przestaja_korzystac_z_transportu_miejskiego.html

wróżek @ 78.10.129.*

wysłany: 2013-01-26 09:41

Ja tez mam lepsze pomysły by abonamentu za wodę nie płacić! Pozdrawiam

młody wyborca @ 31.11.163.*

wysłany: 2013-01-26 09:49

to co pan pisze jest śmieszne pan jest przeciwko a nawet za ...to takie w Platformie normalne, Pani Kopacz tez nie widzi problemu w podwyżkach ale swojego uposażenia i nawet ma odwage o tym mówić co za odwaga. Zobaczy Pan że już za niedługo wyborcy PO podziękują bo mamy dość bogaczenia sie kolesi a innym bieda a ponoć zostaliscie wybrani aby być dla ludzi żeby żyło sie lepiej tylko komu???

Rafał Piotr Szymański @ 31.174.168.*

wysłany: 2013-01-26 10:29

Może w ogóle przestańmy dyskutować nad podwyżkami, likwidacjami i inwestycjami, które za cholerę wam nie wychodzą? I tak macie większość, więc przepchniecie nawet uchwałę, że Kaczyński odpowiada za wymarcie dinozaurów...

dario @ 83.10.226.*

wysłany: 2013-01-26 12:35

I co nam z tego że nie podniósł Pan ręki? Podwyżki będą bo tak chce tego pański pryncypał i pańska partia. A że mówił że nie ich będzie? Cóż, Papaj już tłumaczy, że przecież to nie woda drożeje tylko abonament. Wstrętne! Jak to się zwykło mówić, tym razem faktycznie - Partia Oszukiwaczy! Wstydze się, że oddałem głos na Zawiłę, miał być dla mnie 'mniejszym złem' niż Obrębalski. Myliłem się...

oszukiwany @ 78.88.137.*

wysłany: 2013-01-26 12:52

To w końcu kto w tym mieście rządzi? Każdy odżegnuje się od odpowiedzialności, każdy jest "za, a nawet przeciw", a namaszczeni przez władców miasta robią sobie co chcą. Kto i z jakiego faktycznie powodu podniósł abonament za wodę i ścieki na 2013 r.? Kto o tym decyduje, jak nie władze miasta za pośrednictwem tych, których na stołkach, w tym i w Wodniku, posadzili? Czyi tam ludzie robią nas w jajo?

LW: Realną władzę ma jedynie Prezydent!

Obywatel_ @ 83.4.115.*

wysłany: 2013-01-26 13:20

Popieram pana że praca radnego nie jest łatwa szczególnie gdy spogląda na nią ok 80tys dusz, czasem radny musi podejmować trudne decyzje wybierając mniejsze zło dla tych ok 80tys dusz lecz musi mieć też umiejętność wyprzedzania faktów dokonanych na wiele miesięcy czy nawet lat by mniejsze zło nie okazało się tym większym dla ok 80tys dusz.

Trzeba wziąć pod uwagę to że takie wodociągi w Warszawie czy Biekso Białej robią pewnie przetargi na utrzymanie stanu technicznego infrastruktury bo nie wyobrażam sobie sytuacji gdy na kilku ulicach Warszawy są awarie a jedynie 15osób je naprawia bo reszta to urzędnicy siedzący w sekretariatach. A z tego co widzę w Jeleniej Górze wodna infrastruktura nie jest w najlepszym stanie, swoje lata świetności ma już daleko za sobą i niestety trzeba co chwila coś naprawiać i kilka razy w roku na tej samej ulicy robić naprawy lub nowe przyłączenia co czyni nieopłacalnym wynajmowanie do tego celu zewnętrznej firmy lecz zatrudnienie tych 60pracowników za płacę 1300zł miesięcznie by robili bieżące naprawy których z roku na rok jest coraz więcej.

Ja bym się bardziej zajął dziwnymi naliczeniami za zużycie wody dla abonentów skoro dochodzą co jakiś czas do opinii publicznej afery z naliczeniami przez Wodnika wody na kilkutysięczne sumy dla jednego abonenta.


LW: A dlaczego Wodnik nie może robic takich przetargów jeżeli byłoby taniej. Co robią Ci ludzie, gdy nie ma awarii? Co do stanu technicznego...myślę, że Warszawa nie ma od nas lepszego stanu technicznego ...w końcu w ostatnich latach wydaliśmy grube miliony by to poprawić! Jak by Pan sledził moje dotychczasowe wpisy to tych dziwnych spraw nie unikam... niestety zablokowano mi dostęp do informacji tłumacząc to ochroną danych osobowych... czekam na opinię z GIODO... i na pierwszy wyrok w sprawie niesłusznie pobranych opłat za ścieki ... jak tylko coś się w tej sprawie ruszy niezwłocznie poinformuję. Pozdrawiam!

Obywatel II @ 37.47.218.*

wysłany: 2013-01-26 16:17

Przychylam aczkolwiek w całości go nie akceptuję, się do głosu Obywatela, po pierwsze potrzebna jest rzeczowa dyskusja a nie żonglerka w wygodne dla siebie sposób.
Po drugie co Pan robi w PO, rozumiem jedynka na liście ok, w ślad za tym dieta radnego ok, i to wszystko dla swojego politycznego obozu, można tak. Pańskie stanowisko pod rozwagę statutowych gremiów pańskiej partii. Platformę czeka poważna dyskusja bo przynajmniej jej radni w Jeleniej Górze to takie "ciamciaramciam".
Jestem wyborcą PO i pańska postawa a także pod pana przewodnictwem radnych w JG pozostawia łagodnie rzecz ujmując wiele do życzenia. Rozumiem,że Pan występuje przeciwko Prezydentowi z PO , bo to on zgłosił propozycje nowych cen. Rozumiem, że pan Rafał Szymański napisze raz jeszcze ..."Leszku co tam robisz..."
Gratulacje Panie Przewodniczący

LW: PO to rzeczywiście dziwna partia, w której jest miejsce dla Tuska i Gowina,Wrotniewskiego i ...., gdzie trzeba pogodzić różne światopoglądy i opinie, jeszcze się udaje. Jedynki na liście nie dostałem od szwagra...ktoś uznał, że w tym momencie będę w tym miejscu najlepszym kandydatem... chyba też nie dla tego, że jestem najładniejszy? Jak już wspominałem kandydowałem z listy PO i demokratyczna większość decyduje o poszczególnych rozstrzygnięciach... nawet jezeli, coś jednej, czy drugiej osobie się nie podoba... taki mamy system. Taka jest demokracja! Tak jak wcześniej deklarowałem... Rafał może pisać.... w moim przypadku zmiana klubu nie wchodzi w rachubę... jedyne rozwiązanie to zwolnienie miejsca dla kolejnej osoby z listy.

P.P. @ 31.11.217.*

wysłany: 2013-01-26 18:46

Dokonać trzeba zmian w radzie nadzorczej łącznie chyba z szefostwem.Myślę że jako szef klubu będzie miał pan zdroworozsądkowy głos w tej sprawie.


LW: Niestety cała siła sprawcza leży po stronie prezydenta! Moje zdanie ON już zna.

Men @ 46.169.242.*

wysłany: 2013-01-26 22:33

Wogóle to się dziwię ,że jeszcze ta ziemia p. nosi.Jestes człowieku karierowiczem,wodzonym na smyczy przez swojego wodza,i tego twojego przewodniczacego i SLD.Uprawiasz politykę umęczenia ludzi.Przypomnij sobie jak mocno popierałes podwyżkę MZK i smieci,paliłes ziemie pod nogami aby sie przypodobac szfowi.Co zapomniałes.P. Wrotniewski ,czas zejsc ze sceny i nie robic sie nagle dobrym.Wam przeszkadza SPRAWIEDLIWOSC.

LW: Karierowicz...to chyba ktoś kto zrobił oszałamiającą karierę? Tak jest poparłem podwyżkę biletów MZK, która była uzasadniona i jest jedną z najniższych. Co do śmieci... tak był to błąd lub bardzo duża zachowawczość... myślę, że uda to się naprawić po przetargu!

Men @ 46.169.242.*

wysłany: 2013-01-26 22:40

Jestescie jego poplecznikami,co z mija opinią,czyżbyscie nie publikowali,bo to prawda.

filo @ 78.8.44.*

wysłany: 2013-01-26 23:18

Obniżać koszty Wodnika! Po co trzymać windukację -chyba że etaty dla zaprzyjaźnionych. 30 tyś.umów z indywidualnymi zamiast 5-6 tyś. ze wspólnotami to są koszty Wodnika. Odczyty elektroniczne, zdalne co 6 miesiecy , to jest oszczędność. Zamiast kasować za legalizacje wodomierzy daje się kasę dla zaprzyjaźnionych oraz kumpli z Wodnika. To jest gospodarność. Ile zarobił na siebie kamerowóz za 2012 rok a ile kosztował . Zakup to coś około 2 mln zł.

Ksantypa @ 78.10.98.*

wysłany: 2013-01-27 13:34

Niech żyje nam Partia Oszustow! Jedyny na was sposóp -to referendum i i-polityka Obywatelskiego Nieposłuszeństwa -nie płacimy za wasze chore podwyżki-to daje efekty!

LW: Niech żyje! Pozdrowienia!

Der @ 46.76.203.*

wysłany: 2013-01-27 17:40

Jak to jest,że na blogu P.Szymańskiego to można pisac co sie chce,na tym tylko to co tego goscia chwali,no i co łyso.

LW: Nie bardzo! Czy kogoś wpis został usuniety?

Szuwarek @ 176.114.232.*

wysłany: 2013-01-28 08:08

Kompromitacja Panie POlewczyku , może powołanie na z-cę dyrektora muzeum w Jeleniej też nie ma znaczenia dla zbliżających się wyborów ? Żenada

Leszek! @ 95.178.84.*

wysłany: 2013-01-30 08:14

Zrywaj się jak najszybciej z tego układu. Masz wspaniałą rodzinkę, piękne górki dookoła, całą masę zawistników itd.. . Chyba nie warto .. .
Twój kolega co ma 2 MB.

DUCH GÓR @ 92.234.95.*

wysłany: 2013-01-30 19:13

Nie lubiłem nigdy aparatczyków!bo znam wielu ludzi którym niszczyli życie w tym mieście.a twoja partia się z nimi układa.

Nijk @ 46.169.102.*

wysłany: 2013-02-02 20:17

P. Wrotniewski,szkoda na p. słów.Zapomina p.,że tutaj i teraz zyje.

antyradny @ 83.10.157.*

wysłany: 2013-02-08 15:02

'Przypominam, że bycie radnym to nie bezproduktywne mielenie ozorem..." To bardzo naiwne Pana stwierdzenie, od lat bowiem w jeleniogórskiej Radzie Miasta wytworzony został pewien specyficzny streotyp radnego, radnego lepszego od innych w tym sensie, że dużo mówi-często nie na temat, że stara się innym, mającym rację, przyłożyć, że przypisuje sobie zasługi innych, że przemowy jego są pełne kalamburów, alegorii i figur stylistycznych na granicy poprawności językowej,że unika pracy w postaci napisania sprawozdania, opinii, protokołu, analizy, wniosków, itp. Sam byłem świadkiem przed paru laty, jak radnemu proponowano członkostwo w komisji rewizyjnej, na co on zapomniawszy się zapewne na moment, stwierdził:"Nie wyrażam zgody, bo w tej komisji trzeba pracować."
Czy zastanawiał się Pan, dlaczego dotychczas skądinąd fajni ludzie, po zostaniu radnymi są tak nielubiani??? Bo nowo nabyty styl bycia i maniery rażą i są nie do przyjęcia. Proponuję odpowiednie szkolenie radnych za zamknietymi drzwiami.

LW: Rzeczywiście... żeby coś w samorządzie próbować zmienić trzeba się głową nawalić w mur. Szkolenie tu chyba nie pomoże. A wyborcy i tak wolą "telewizory".

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: