Kilka słów o mnie

Mieszkaniec Jeleniej Góry (od urodzenia).

Absolwent SP Nr 3, II LO,Politechniki Wrocławskiej i WSB.

Członek Dolnośląskiego Ruchu Samorządowego i K'15.

Miejsce Pracy: JZO S.A.

Klub Radnych DRS

Podziel się z innymi

| |

Podstępny atak na sędzię!

2013-06-07 19:21
Wczoraj skorzystałem z zaproszenia radnego PiS i poszedłem na projekcję filmu HISTORIA ROJA, sam film może nie jest arcydziełem… może nawet jest trochę kiczowaty i wyidealizowany… może ? …ale takie są prawa tej dziedziny sztuki… Jednak nie można odmówić mu wartości edukacyjnych… nie można odmówić zaangażowania i próby przybliżenia czasów, gdy nielicznych było stać na poświęcenie życia, za coś tak prozaicznego, jak honor. Pokazana tam historia… to morze codziennego absurdu, zeszmacenia i wszechobecnego strachu, które niczym burza targa głównymi bohaterami po falach komunistycznej zawieruchy. Jedynym ratunkiem, by nie zwariować, okazują się dla nich, te lekceważone dziś wartości , BÓG, HONOR i OJCZYZNA. I być może absurdalnie… to one prowadzą ich do osobistej klęski. Klęski, która jednak pozostawia na wieki w narodzie pytania, które przez długie, mroczne lata trwają żywe w zakamarkach jego pamięci i pozwalają mu w godzinie próby… w chwili, gdy nie może zrozumieć świata, codziennej sytuacji i otaczającego absurdu … na akty wielkie i spektakularne, pozwalają pokazać cywilną odwagę i dają siłę, by okazać sprzeciw.
Gdy działania władzy, każdej… tej samorządowej, rządowej i także tej sądowniczej, stają się niezrozumiałe, sprzeczne z oczekiwaniami, gdy władza ta nie pokazuje sensu i powodów swoich decyzji, gdy uwierzy, że jej mandat pochodzi wyłącznie od Boga, a nie od człowieka … to niech się nie dziwi, że spada na nią tort… dobrze, że tylko z bitej śmietany. Przeczytałem dziś, że za ten, który wylądował na głowie pani sędzi Anny Wielgolewskiej, zostanie postawiony zarzut znieważenia funkcjonariusza publicznego… Zarzut OK! Prawo musi być respektowane! Ale myślę, że jeżeli w torcie nie było nic twardego, nie było ciężkiego talerza, to wyrok powinien być w zawieszeniu lub podlegać umorzeniu. Na ten akt sprzeciwu Pani sędzia I jej koledzy sobie ostatnio bardzo zasłużyli broniąc następców Moczarów, zabierając dzieci rodzinie Bajkowskich, nie respektując wyroków sądu o zwrocie gotówki z depozytu, nie skazując pijanych kierowców, czy uzgadniając terminy rozpraw z dziennikarzami.
Na podobny referendalny tort na szczęście także z „bitej śmietany” natknęliśmy się w Jeleniej Górze… i mimo miałkości 23 tez „przybitych na drzwiach ratusza” i osobistych powodów organizatorów… to kilka tysięcy podpisów jest dowodem, że podejmowane decyzje nie są wystarczająco dobrze wytłumaczone, ludziom brakuje bezpośredniego kontaktu i zrozumienia ich małych spraw, co zauważam szczególnie w ostatnim czasie podczas swoich spotkań. Myślę, że ten tort będzie dla nas wielu nauczką … ja na pewno odczułem smak jego „bitej śmietany”.

Komentarze

_pumpelnikiel_ @ 92.41.251.*

wysłany: 2013-06-07 20:37

znowu u- bjesz śmietanę. TYLKO WIĘCEJ MUSISZ NATRZEPAĆ .

LW:Z trzepania śmietany powstaje masło! W sam raz do pumpernikla!

Dario @ 83.10.154.*

wysłany: 2013-06-07 21:56

Pan chyba trafił nie do tej partii... co mnie w sumie cieszy, bo jak się okazuje, i w PO są ludzie mający jakieś wartości. Szkoda że niestety w mniejszości która znajduje się stale w ogniu ataków i oszczerstw Wybiórczej (vide Gowin czy Godson)

LW: Myślę, że wartości ... nie są obce wielu!!! jeżeli nie mówimy o brzozach i helu ... to mozemy się porozumieć!

Orzech Las Kowy @ 95.178.84.*

wysłany: 2013-06-07 22:19

Ładnie to napisałeś. Pozostaje mi wierzyć, że to nie bita śmietanka - i to jeszcze w "sprayu"? Pozdrawiam! Tak trzymaj!

LW: ... tyle dni bez słońca!

Rafał Piotr Szymański @ 31.174.85.*

wysłany: 2013-06-07 22:36

Dobry tekst. Wyprowadzasz swoich ludzi z PO?

LW: Tak wyprowadzam.... do PO! :)

LW @ 37.47.54.*

wysłany: 2013-06-07 22:43

Przepraszam... tak dla sprawiedliwości.... ten radny PIS to Irek Łojek!

bumcyk @ 83.30.139.*

wysłany: 2013-06-07 23:49

Całkowicie się zgadzam. Brawo.

Marcin Kaflik @ 188.33.214.*

wysłany: 2013-06-08 11:20

Krok w dobrym kierunku - chociaż absolutnie niewystarczający. Trudno mówić "nic się nie stało" kiedy ponad 70% aktywnych mieszkańców chce odwołania rady i prezydenta. Trudno mówić "nic się nie stało" kiedy jedynie zmęczeniu wolontariuszy rządząca ekipa zawdzięcza chwilowy spokój. Trudno wreszcie mówić o smaku bitej śmietany - kiedy poirytowani mieszkańcy wybrali demokratyczną i powszechnie akceptowalną formę przeprowadzenia zmian czyli referendum, zamiast organizować wiece i awantury. Czytając wypowiedzi np. przewodniczącego komisji rewizyjnej Rady Miasta zastanawiam się czy warto było zachowywać się tak elegancko i powściągliwie zaledwie inicjując referendum. Odnoszę również wrażenie że niektórzy lokalni politycy nie dorośli do życia w demokracji. Pozdrawiam - "awanturnik" Marcin Kaflik

Obywate_ @ 83.4.148.*

wysłany: 2013-06-08 13:53

Popieram pańską wypowiedz. Jeżeli ludzie nie będą umieli czasem się zatrzymać, przemyśleć tego do czego właściwie dążą i jakimi sposobami to zrozumienie i poszanowanie drugiego człowieka gdzieś będzie zanikać dając możliwość do rozwoju patologicznych wynaturzeń w postaci sztucznego Helu, Trotylu, Szyny kolejowej w brzozie....

zBIGs @ 78.10.98.*

wysłany: 2013-06-08 19:56

"ludziom brakuje ... zrozumienia ich małych spraw". Panie Leszku, dla tych ludzi to nie są małe sprawy, ale by o tym wiedzieć to trzeba mieć tzw. wrażliwość społeczną i świadomość, że wybieralne funkcje to służba a nie synekura dla mnie i moich pociotków bliższych i dalszych. Niestety, ale system wyborczy jaki "wyhodowano" promuje a póżniej chroni niekompetentnych ale wiernych. Bez jego zmian, temat "pozamiatany".

LW: Ma pan rację... te małe sprawy to nie rzadko wielkie dramaty... przykre jest to, że czasem, by im zapobiec potrzeba jednego telefonu, informacji, czy trochę empatii? ... najbardziej potrzeba mentalnej zmiany pokoleniowej... najlepiej widać ten powiew wśród najmłodszych urzędników ich nie obciąża już homo sowietkus. :(

Normal @ 94.254.144.*

wysłany: 2013-06-08 21:49

Po raz kolejny PIS pokazuje swoje oblicze. "Co nie nasze to trzeba zniszczyć", ładna ich dewiza. Znowu wykorzystują pseudo dowody. Ciekawe co będzie następne. Z niecierliwością czekam na następną komedię...

i c.d.n. @ 37.128.66.*

wysłany: 2013-06-08 21:53

Pana Marcina Kaflika coraz bardziej lubię, bo lubię ludzi, którzy wzbudzają we mnie śmiech. Tak bardzo się ubawiłem czytając jego epitafium. Już widze te 70% mieszkańców maszerujących na ratusz. Obudź się człowieku! 70% ludzi w tym mieście radzi sobie , lepiej lub gorzej i ma w d... twoje i innych wypociny. Dawno dotarło do nich, że jak się nie ruszą, to nikt ich nie podniesie, a RM i Prezydent, nawet Kaflik, niczego za nich nie zrobi i nic im na tacy nie przyniesie.
LW oczywiście ma rację, tylko w czynach, poza wpisami na blogu nie widzę żadnych fajerwerków.

MS @ 83.26.165.*

wysłany: 2013-06-09 10:05

To po co Leszku, ze wszelkich sił, wspierasz władzę, która ma wszystkie te negatywne cechy, o których piszesz + jeszcze wiele wiele więcej za uszami... Po co?

LW: Bo może jestem głupi... że wierzę, że w życiu można dać radę... próbować coś zmienić... po drodze można załatwić kilka tych "małych spraw"... obrażanie się chyba w tym nie pomoże?
W końcu idę trochę też Twoją drogą?

Cień @ 78.8.42.*

wysłany: 2013-06-09 20:35

No cóż pozostaje mieć nadzieję, że kiedyś na głowie Pana radnego również wyląduje taki wyraz uznania za wasze dokonania. Na ten akt sprzeciwu Pan radny i jego partyjni towarzysze sobie nie tylko ostatnio bardzo zasłużyli. Według Pana sprawiedliwość jest wtedy gdy albo jest po waszej stronie, albo jest zgodna z Pańskim ignoranckim wyobrażeniem prawa. Nie ważne są fakty i przepisy, ważne jest wasze widzenie historii, prawa i ludzkich zachowań. Bo wasza kargulowo-pawlakowa mentalność nakazuje wam jechać po Jaruzelskim czy Kiszczaku jednocześnie modląc się do Piłsudskiego, który przecież też trochę ludzkich istnień ma na sumieniu, który przelał polską krew wyłącznie dla posiadania władzy, który ostatecznie, na swoje szczęście nie dożył wrześniowej klęski zbudowanej przez siebie słabej i osamotnionej Polski. No ale Piłsudski jest wasz (tak się wam przynajmniej wydaje) a tamci nie. Dla dzisiejszych młodocianych "sędziów" Jaruzelskiego i jego ekipy fakty i ówczesne realia się nie liczą, liczy się wyłącznie ****rska i prostacka wersja historii wyprodukowana przez IPN, jedno z cudownych dzieł poczętych przez wiecznie żywy POPiS. Na koniec życzę Panu, żeby gdyby jakiś sfrustrowany psychol chciał w Pana czymś rzucić to oby tylko tortem z bitą śmietaną. Będzie Pan miał wtedy okazję zrozumieć człowieka, uznać jego słuszne powody, a następnie jako pokrzywdzony wystąpić o umorzenie postępowania.

LW: Może prostacka ...może ****rska?... tylko, jak wytłumaczyć te ciała wykopywane na "łączce" na Powązkach? Co powie Pan ich rodzinom?

Noo @ 46.76.42.*

wysłany: 2013-06-10 18:20

Za co Urząd Miasta Jeleniej Góry płaci p. Zofi Czernow 10.064ZL.

LW: Przyznam się, że nie wiem... może 13-stka ...albo jakaś odprawa ze stanowiska z-cy prezydenta. Jak się dowiem odpiszę.

Franek Dolas @ 92.41.251.*

wysłany: 2013-06-13 09:45

Mi chciano zapłacić,wyższą stawke,co bym nie opisywał mieszkańcom jak komuniści niszczą to miasto.Ale ja nie daje,nie biorę łapówek.

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: